Naked הורגת אותי

מאז שקניתי את הפלטה הזאת חיי אינם חיים. אני מנסה להגיע איתה לאיפור נורמלי, אבל רוב הזמן כל מה שאני מצליחה לעשות הוא להפוך את עצמי לדב פנדה. עברתי כבר 30 טיוטוריאלים, סרטוני וידאו, מה לא. משום מה – כלום לא עובד. המצב נעשה כל כך חמור שלפתע התגנבה לליבי מחשבה מבהילה: מה אם הפלטה שלי מזוייפת??
לא. זה לא יכול להיות. בדקתי שוב ושוב. היא נראית אותנטית לגמרי. כל דבר במקום. החל מכיסוי הקטיפה, הפונט של האותיות על הקופסה, המברשת קשת הזיפים ודוגמית הפריימר.
אז איפה אני טועה כאן??
לאט לאט הגעתי למסקנה שהכל נובע ממבנה העיניים שלי.
כשהייתי קטנה היה לי ספר בשם שלושה בסירה אחת. זהו ספר של סופר אנגלי בשם ג'רום ק' ג'רום, שמספר על שלושה צעירים שיוצאים לבילוי על נהר התיימזה. אני מניחה שאם הייתי קוראת אותו במקור, בשפה האנגלית, הייתי משתעשעת מאד. אך שיחק לי מזלי שנולדתי בישראל, וזכיתי לקרוא את הספר בתרגום האלמותי לעברית של יאיר בורלא. יש לי חשד מבוסס שהתרגום הוא זה שהפך את הספר מסיפור חביב ומעורר חיוך ליצירת מופת מטורפת ומצחיקה עד דמעות. אני לא יכולה לספור את הפעמים שקראתי את הספר, אבל אני יכולה להשבע שהן יותר ממאה. ובכל פעם מחדש כשהייתי מגיעה לקטע שבו מתואר איך תולה הדוד פודג'ר תמונה, או איך האריס שר שיר היתולים, הייתי פשוט פורצת בשאגות צחוק. כל. פעם. מחדש.
(אגב אם מישהי מכן מחליטה שמעניין אותה לקרוא את הספר – הוא יצא בתרגום מחודש לפני כמה שנים, ומדפדוף קליל בין הדפים, הגעתי מייד למסקנה שאין מה להשוות לתרגום הקודם. תרגום זה, של יאיר בורלא, אמנם מעט ארכאי, אבל פשוט עושה את הספר למה שהוא. התרגום החדש לא מגיע לקרסוליים שלו, גם אם הוא מתרגם את הספר במדוייק)
אז למה נזכרתי בזה?
כי בספר מתואר איך המחבר מזדמן יום אחד אל הספרייה במוזיאון בלונדון, כדי למצוא תרופה לאיזה נזלת עונתית שתקפה אותו, ומוצא את עצמו נסחף בקריאת תיאורי כל המחלות האחרות במדריך. תוך כדי קריאה מ-א' ועד ת', מסתבר לו שהוא לוקה בכל מחלה המוזכרת שם, חוץ מאחת – עווית הרחם. מכאן ממשיך המחבר ומתאר איך נכנס למוזיאון אדם עליז ואופטימי, ויצא ממנו חולה, מיואש ושבור, בקושי מהלך על שתי רגליו. מעבר לכל דבר אחר הטרידה אותו השאלה על מה ולמה הוא אינו נמצא כשיר ללקות גם בעווית הרחם. העניין הוא שכשאני התחלתי לנסות ולהתמקד בחיפושים שלי אחרי מדריך איפור שמתאים למבנה העיניים המעצבן שלי, הסתבר שכל פגם אפשרי במבנה העין שהוזכר באיזשהו מדריך – יש לי גם. וברוח החג, אלו הן שש המכות שחנן אותי בהן האל הטוב:
1. עפעף שמוט
2. עיניים נפולות
3. כהויות מתחת לעין
4. פיגמנטציה
5. עיניים קטנות
6. עור צהבהב
וכיוצא באלו מרעין בישין.
אז אם אני רוצה להיראות כמו בנאדם, אני צריכה כל בוקר לתקוף כל אחת מהמפלצות הללו ולנצח אותן אחת אחת.
בסופו של דבר, נראה לי שהצלחתי להגיע לפתרון שמשביע את רצוני. אוסיף ואומר שהמראה הזה מבוסס על אחד משלושת המראות המפורטים במדריך האיפור מהבלוג איפורומניה לפלטת הנייקד. עם קצת התאמות ושפצורים למאותגרי עפעף. אז הנה, רק אניח אותו כאן:
מתחילים על עור נקי, אחרי ניקוי וקרם לחות, לפני פריימר ואיפור פנים. האיפור של נייקד נוטה להשיר אבקה על הפנים, אז קודם כל מאפרים את העיניים, מנקים את הכל מנשורת וממשיכים באיפור הפנים.
1. פריימר על כל העפעף ומעט בחלק התחתון שלו
2. צללית מאד מאד בהירה על כל העפעף. לא משנה מאיזה עדה. ניסיתי את virgin, אבל היא יותר מדי שימרית וקרה, ונתנה לכל העפעף תת גוון כחלחל. אז אני משתמשת בצללית צהבהבה של קליניק, שאני מתפדחת להגיד כמה שנים יש לי אותה. רק אכתוב שזה מהתקופה שהם עוד היו ברשימה הטובה של הלא-מנסים על בעלי חיים…
2. על העפעף התחתון – המוסתר: בזווית הפנימית של העין, על העפעף העליון והתחתון וקצת מסביב – sin
3. על העפעף התחתון החל מהאמצע עם מברשת דקה – sidecar. זהירות – הצבע הזה מייצר הכי הרבה נשורת. זה ממש מעצבן.
4. על העפעף העליון, רק באזור הקפל – naked. לנסות עם האצבע להרגיש את הקימור של גלגל העין, איפה שעל עין נורמלית יש את הקפל המפריד בין שני חלקי העפעף. ממש מעליו לטייל בעדינות עם המברשת. להניח שתי שכבות, עד שנוצרת הצללה עדינה. לא יותר מדי כדי שלא יהפוך לכתם של בוץ…
5. על הזוית החיצונית של העין – מעט hussle. אני משתמשת להנחה שלו במברשת מספר 942 Green Bamboo של Bdellium Tools המברשת הזאת יחסית עבה ושטוחה, אבל יש לה פרופיל זוויתי, כך שהיא מאד נוחה לעבודה בזוית של העין. אני פשוט נוגעת איתה בזוית העין, ואז מטשטשת תוך כדי סיבוב כך שהחומר מונח החל מזוית העין ומטושטש בעדינות כלפי מעלה. הצד הזוויתי של המברשת משמש להגדרת הקו החיצוני של הצללית בצורה אלכסונית כלפי מעלה ופנימה אל תוך שטח העפעף העליון.
6. עוברים בשקע העפעף, מעל מה שעשינו עם מברשת טשטוש. אני משתמשת ב-217 של מאק. עוברים בעדינות מבחוץ פנימה בתנועות של מגב. מקפידים לטשטש רק כלפי פנים שטח העפעף.
7. אפשר להניח באותו אזור, ממש בעדינות, צללית יותר כהה – creep או dark horse, באותה צורה, עם אותה מברשת, ולטשטש באותה צורה.
8. gunmetal – בתור אייליינר – רק על החלק החיצוני של העפעף. אפשר מאד בעדינות להניח עוד שכבה ולטשטש באותה צורה כלפי מעלה ופנימה, כמו קשת – מקצה העפעף התחתון, מסביב לעפעף התחתון, ומעליו, על השקע, כלפי מעלה וכלפי אזור העפעף העליון.
9. הארה על עצם הגבה ובזווית הפנימית של העין – virgin
10. איי ליינר על העפעף התחתון
11. מסקרה – מה שבא
12. ניקוי שאריות נשורת
13. יאללה איפור פנים.
oyvey
כדי שיהיה קל – הכינותי מראש ציור של עין. אני מתנצלת על איכות התמונה. זאת העין שלי.
naked1

9 תגובות על “Naked הורגת אותי”

 1. כל כך מוכר! אינספור פעמים קרה לי שנתקלתי במדריך איפור שממש אהבתי, ואז כשניסיתי על עצמי זה פשוט נראה נורא- חסר צורה, מזעזע.
  לפעמים צריך פשוט לשאוב השראה כללית ואז לקחת את האיפור לכיוון שלנו 🙂

 2. וואו איזה פוסט מהמם, אהבתי מאד מאד את הכתיבה שלך, פשוט קולחת, משעשעת וחכמה להפליא!
  ואני שמחה שסוף סוף את מצליחה להינות מהנייקד שלך 🙂

  • תודה רבה! לכבוד הוא לי שבאת לבקר – אני קוראת באדיקות את הבלוג שלך, וכמובן מנוייה על הדף בפייסוש! 🙂

 3. כיף לקרוא את הפוסטים שלך. חשבתי גם לקנות את הנייקד אבל אחרי התיאורים שלך נראה לי שאוותר, אין לי סבלנות, ונראה לי שאני לא מספיק מוכשרת כדי ללמוד להתאפר איתה:)

  אה, ולמה בכלל נכנסתי להגיב? כדי להגיד שהספר הורס מצחוק ב-כ-ל השפות (טוב, לפחות בעוד 2)!

  • תודה רבה! ולגבי הנייקד – אני הולכת בימים הקרובים להוציא פוסט חדש על תחליפים ראויים, ולפעמים אפילו עדיפים על הנייקד – אז אני ממש מקווה שתמשיכי לבוא לבקר ואשמח אם תקראי אותה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *