איך מצאתי את הקונסילר המנצח ואת מי פגשתי בדרך

מי שמכיר אותי כבר יודע שרוב חיי מוקדשים למטרה ממש נעלה: מציאת הקונסילר שסוף סוף יצליח לנצח את כוחות הרשע, כלומר הכהויות מתחת לעיניים שלי. נערה הייתי וגם זקנתי, ניסיתי ערימות של מוצרי קוסמטיקה שונים ומשונים, אבל עד היום עוד לא מצאתי את הפתרון המושלם. הוסיפו לזה שבשבוע האחרון היו הפנים שלי מכוסים בסימנים כחולים, כתוצאה מניתוח הרמת העפעפיים שסוף סוף עשיתי, ותבינו שבשלב זה של חיי מציאת פתרון מוחלט לבעייה הפכה למטרה מיידית והכרחית.
אז החלטתי להתחיל לבדוק את האפשרויות שלי, וכך נתקלתי בשמה של חברת הקוסמטיקה קריאולן (Cryolan). מדובר בחברה גרמנית לאיפור מקצועי איכותי, שמתמחה בעיקר באיפור אפקטים. הם משווקים גם בישראל, ובתור בונוס – מצהירים שהם נטולי אכזריות. לאחר דוקטורט מעמיק באוניברסיטת גוגל, החלטתי להווכח בפלא במו עיניי.
לקריולן מספר מאד מצומצם של סניפים בארץ. זה הקרוב ביותר למקום מגוריי נמצא בבית התעשיינים בתל-אביב. אז באחד מימי השישי האחרונים, בבוקר צח ואביבי (כלומר – החמסין הרגיל), חבשתי משקפי שמש אימתניות וכבע קש רחב שוליים ושמתי פעמיי אל היעד.
לא אצטנע כאן אם אומר שאחד הכשרונות שבורכתי בהם בשפע הוא הכשרון ללכת לאיבוד בנסיבות הכי מופרכות. איך אפשר לא למצוא את בית התעשיינים בשם כל הקדושים ולהקתו?? אז הנה, הצלחתי. בצר לי התקשרתי אל החנות, ובעזרתה האדיבה של הבחורה החמודה מהצד השני של הקו, הצלחתי להתאפס על עצמי ולהבין איך להגיע.
"אגב, קבעת פגישה?" היא שאלה לפני שניתקתי
"לא…"
"לא נורא!" היא אמרה בחביבות. "יש לך מזל. אני פנויה כרגע ואני מחכה לך. שמי ז'אנה."
כמה דקות מאוחר יותר, נכנסתי אל החנות, ואת פני קידמה בחיוך רחב בחורה יפהפיה, בעלת שיער שחור כעורב ומראה אוריינטלי. היא הייתה מוכרת לי מאיזה מקום.
"ז'אנה?"
"כן – נעים מאד!"
"וואו!! אני לא מאמינה – זאת את??"
"אכן אני!" אמרה ז'אנה שיינקמן, ממשתתפות תכנית הריאליטי היפה והחנון עונה שלישית, ולא הסתירה את שביעות רצונה מהזיהוי המיידי.
"איזה כיף!! אני מתה עליך! את אחת המשתתפות שהכי אהבתי!" קראה המעריצה הגרופית שאני, כולי מלאת אושר, והתנפלתי עליה בחיבוקים.
זה המקום להודות שהיפה והחנון היא אחת מתכניות הריאליטי האהובות עלי, ובפרקי העונה האחרונה צפיתי באדיקות בלי להחמיץ אף פרק.
הסברתי לז'אנה מה אני צריכה, והיא לא נראתה מודאגת. מייד שלפה מאי שם את כל התחמושת, וסשן האיפור התחיל. המוצרים עשויים מחמרים היפו אלרגניים ומתאימים גם לאיפור רגיל וגם לאיפור אפקטים, אבל הגדולה שלהם היא סדרת Derma Color – המיועדת לכיסוי פגמים בעור כגון כתמי לידה, שטפי דם, צלקות, פיגמנטציה, קעקועים, כוויות, כהויות ושינויים גוון. מעבר לכיסוי המושלם שהמוצרים נותנים, הם גם היפו אלרגניים ורפואיים, ולכן מתאימים לשימוש גם במצבים של עור רגיש או פגוע, ואינם גורמים לסיבוכים.
בשלב הראשון – קונסילר. יש כמה עשרות גוונים, כך שכמעט לכל בעיה או פגם אפשר למצוא את הכיסוי המתאים. לאחר התלבטות קצרה בין שני גוונים, ז'אנה בחרה עבורי קונסילר בגוון כתום זרחני. בשביל הגילוי הנאות אכתוב שהצבע השני שעמד על הפרק היה ארגמן, לא פחות זרחני. "אל תדאגי" אמרה כשראתה את הבעת פניי, "תיכף תראי." היא מרחה כמות נדיבה של המוצר מעל הכהויות. כשסיימה נראיתי כמו שחקנית בייסבול מעוטרת בצבעי מלחמה.
kryolan-consealer-open
"עכשיו שמים פודרה" היא אמרה, והראתה לי את המוצר הבא: פודרה שקופה במרקם אבקתי. היא הסבירה לי איך עובדים: הופכים את מיכל הפודרה ובוזקים קצת אל המכסה ואז דוחסים את האבקה בעזרת מברשת הטשטוש מעל הקונסילר.
kryolan-powder
השלב הבא – מייקאפ. ז'אנה התחילה למרוח את המוצר על הפנים שלי, כשהיא מסבירה לי תוך כדי איך היא עובדת. עד השלב הזה, עוד הייתי קצת סקפטית, אבל עכשיו הפה שלי נפער בתדהמה. למרות שהיא הקפידה למרוח שכבה מאד דקה, הכתום הזרחני נעלם לחלוטין ויחד איתו גם הכהויות שאותן הוא כיסה קודם. הפנים שלי קיבלו גוון נעים, קורן ואחיד לחלוטין. אפילו יותר מדהים – היה צפוי שארגיש מרוחה בשכבה עבה של טיח – אבל המייקאפ היה קל וממש לא מורגש.
kryokan-makeup-open
"אבל רגע" אמרה ז'אנה "עוד לא סיימתי". היא לקחה שוב מעט מהפודרה השקופה על מברשת גדולה והניחה מעל הכל. "כדי לקבע, לשמור שלא יזוז כל היום" היא הסבירה.
"זהו" אמרה ז'אנה. "עכשיו את!" היא ניקתה לי את הפנים, ואז אני ניסיתי בעצמי – תחת הדרכה צמודה. אין מה לדבר, ברור שאם מדריכה כל כך חמודה וסבלנית, התוצאות היו שוב מדהימות.
kryolan-before-and-after
לאחר חצי שעה שעברה בנעימים, הגיע הזמן להחליט מה לוקחים. כל המוצרים מדהימים, אבל המחירים שלהם כמובן בשמיים. מחיר הפודרה – 180 ש"ח, הקונסילר 150 ש"ח והמייקאפ – 249 ש"ח. ניסיתי לשכנע את ז'אנה למצוא איזה קומבינה שלא כוללת את כל המוצרים, אבל למרות מחאותיי, ז'אנה התעקשה שזה המינימום ההכרחי, ולא עזר גם שהתחלתי לקרוא לה בשמות.
"אולי אקח רק את הקונסילר?"
"זה לא יעזור" אמרה המעצבנת הזאת "הקונסילר יכול לעבוד רק עם המייקאפ המסויים הזה."
"אוקי, שודדת". נשברתי. "תני לי הכל!"
72f013e975333877551a9ae9f9b6e697
יצאתי משם ברגשות מעורבים – מצד אחד – זאת הייתה חווייה נעימה, והמוצרים באמת מדהימים. הרגשתי שסוף סוף יש בידיי את נשק יום הדין נגד הכהויות המעצבנות שלי. מצד שני – המחיר… המחיר…
בבית עשיתי נסיונות. ניסיתי קודם לשלב רק את הקונסילר עם המייקאפ הרגיל שלי. ז'אנה צודקת – זה פשוט לא עובד. ניסיתי עם מייקאפ נוזלי, וגם עם מייקאפ במרקם קרמי. בשני המקרים לא הצלחתי להסתיר את הקונסילר והתוצאה הסופית הייתה משונה מאד ולא טבעית. ניסיתי שוב עם המייקאפ והפודרה – קלי קלות, התוצאות היו מדהימות. הכהויות כוסו לחלוטין ולא נשאר מהם זכר.
לסיכום: קריולן מתחייבת לספק פתרון לכיסוי אחיד ומושלם של עור הפנים, ולהתחייבות שלה יש בפירוש כיסוי! היתרונות של המוצרים הם:
1. קודם כל ולפני הכל – זה עובד! החל מהכהויות הרגילות ועד מפגעים אמיתיים כמו כתמי לידה או שטפי דם – המוצר מספק כיסוי מושלם ומראה טבעי לגמרי. ומצד שני – אין צורך בכמות נדיבה של המוצר וזה לא שמרגישים ונראים כאילו הפנים מכוסות בשליכט – המראה שמתקבל הוא טבעי לגמרי, ובשורה התחתונה – זה ללכת עם ולהרגיש בלי.
2. המוצרים הם כאמור היפו אלרגניים ופרא-רפואיים, מה שאומר שאפשר להניח אותם בלי לפחד גם על עור מגורה או פגוע.
3. המוצרים עמידים למשך כל היום, באחריות ומנסיון. גם במים, גם בזעה, אפשר לרוץ איתם, לקפוץ איתם… בקיצור – הבנתם את הרעיון. את זה אני אומרת בתור אחת שהיום שלה מתחיל ב-6:00 בבוקר, מסתיים בשעות הלילה, וכולל הליכה של 4 קילומטר ועבודה של 9 שעות מול המחשב.
4. הכי חשוב בעיקר במזג האוויר הישראלי, ובעיקר בקיץ: גם המייק אפ וגם הפודרה מכילים מסנן קרינה בדרגת SPF30.
5. עוד יותר חשוב – המוצרים נטולי אכזריות. כלומר – אינם מנוסים על בעלי חיים, ואינם מכילים מרכיבים שנוסו על בעלי חיים.
אבל כמובן – שום דבר לא מושלם. ואלו הדברים שפחות אהבתי במוצרים:
1. מילא שהמחירים גבוהים, ומילא שחייבים לעבוד עם כל הסדרה. אי אפשר ממש להתלונן על זה. אבל גם אם רוצים ללכת רק על המייקאפ – כדי להשיג את התוצאות המקסימליות, חייבים לעבוד גם עם מדלל שיש לרכוש בנפרד. המדלל מגיע בבקבוקון ועולה גם הוא 250 ש"ח. כלומר סה"כ רק בשביל מייקאפ צריך משכנתא. יחד עם זאת, לפי איך שזה נראה ובהתחשב בכמות המזערית שמספיקה בכל פעם, המוצרים יספיקו לי כנראה לפחות לשנה.
2. אופן השימוש במייקאפ ממש לא נוח. קודם כל – הקופסה: לא כל כך פשוט להבין איך לפתוח אותה. לאחר שסוף סוף הצלחנו, צריך להוציא ולשים בצד את הספוגית (שבכל מקרה לא אשתמש בה, כי עם המוצר הזה עדיף להשתמש במברשת), ואז להרים עוד מכסה פנימי שמפריד בינה ולבין המייקאפ. המכסה השקוף נפתח הצידה, בעוד מכסה הקופסה נפתח כלפי מעלה, כך שמתחיל להיות קשה ולא נח להחזיק את הקופסה. בשלב הבא יש לטפטף שתי טיפות מדלל ישר לתוך מיכל המייקאפ ולהחדיר את זה פנימה בתנועות ערבוב בעזרת מברשת. כל העסק מזכיר קצת הכנה של שיקוי קסמים, ובאופן כללי די מסורבל.
בשורה התחתונה – המחיר אולי מאד יקר, אבל התמורה שמקבלים עבור המחיר היא הטובה ביותר מכל מה שניסיתי עד עכשיו. בהתחשב בזה שהכמות ענקית, וביחוד במצב שבו הפגמים בעור מאד משמעותיים, המוצר הזה מומלץ ביותר.
kryokan-all
ולסיום, הנה קישור לסרטון תדמית מהאתר של קריולן, שבו מורן אברהם, המאפרת הראשית של החברה מדגימה בעזרת מוצרי הדרמה-קולור איך היא מכסה ומסווה באופן מושלם כתם לידה על פניה של שחר הפרזנטורית היפהפיה של החברה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *