בערוגות הבושם

כשהתותחים רועמים, המוזות שותקות, ובאמת, בכל תקופת המלחמה הזאת, לא ממש הרגשתי שיש לי כח לכתוב משהו. הייתי עסוקה בלנסות להבין מה קורה סביבי, לקרוא עיתונים, לבכות עם כולם על חיים שנגדעו, לצפות כמו כולם בכל התכנים שאנשים שיתפו על קיר הפייסבוק שלי, בין אם זה בקשות לתרומת דם, מאמרי שטנה נגד ישראל, ונאומים חוצבי להבות בעד ישראל וכו'.
באחד הימים נתקלתי במודעה שמישהו שיתף על הקיר שלי: פרסומת למוצרים של חברת מוצרי קוסמטיקה אורגנית, טבעית בשם "ערוגות הבושם". מדובר בחברה קטנטונת, בעצם זוג: אסתר ואיתי לחמן. והנה כפי שהם מציגים את עצמם באתר שלהם:

איתי ואסתר לחמן בעלי בית המלאכה "ערוגות" : בית- מלאכה בוטיקי ומשפחתי לפיתוח וייצור קוסמטיקה אורגנית טבעית העומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר כיום.
בית המלאכה נוצר מתוך משאלה אישית-משפחתית להעצים את הקשר העמוק בינינו לבין הסביבה ובמקביל לצרוך מוצרים טבעיים באיכות הגבוהה ביותר. אנחנו גרים בנגב המערבי עם המשפחה שלנו ועם גרעין מיוחד שאיתי הקים לפני 5 שנים, המשלב יהדות וקיימות ארצישראלית.
מתוך הכרות עם השפע הייחודי שמציע הטבע בסביבתנו ומתוך התמחות ממושכת בשימוש בשמנים, צמחי מרפא ובתמציות ארומתרפיות, התחלנו לייצר לעצמינו מתנות מהטבע, עד שהגענו לפורמולות נדירות באיכותן ויעילות ביותר,
עם הזמן אנו מגלים עד כמה השפעת הטבע מיטיבה עם גופינו ונפשנו.
כל מוצרינו נרקחים בעבודת-יד מוקפדת ומכילים תמציות ארומתרפיות טהורות,שמנים אורגניים בכבישה קרה בלבד,מיצויים אורגניים מצמחי-בר ,וצמחי-מרפא אותם אנו מגדלים כאן בגינתנו, בערוגות.

החברה ממוקמת בשדרות, ואפשר לקנות ממנה אונליין.
אז נכנסתי לאתר, ולחנות המקוונת. המוצרים נראו מאד מעניינים, ומייד החלטתי להזמין. גם להאכיל את ההתמכרות, וגם לעזור לתושבי הדרום במקביל – יש יותר טוב מזה? הבעיה היחידה – מה עם כל הקרמים שכבר יש לי בבית? בחדשים האחרונים אני מנסה, ולא ממש מצליחה להוריד את מפלס הקוסמטיקה בארון.
אלא שאז לשמחתי הרבה מצאתי באתר את ערכות ההיכרות:
2677168-9465
כל ערכה מכילה ארבעה מוצרים במידה מוקטנת, ועולה 18 ש"ח. איזה רעיון מעולה! אפשר לנסות לפני שמחליטים להשקיע במוצר, שלא לדבר על זה שהקופסאות הקטנות הם בדיוק מה שצריך בשביל התיק של חדר הכושר.
האתר מציע רשימה של ערכות מוכנות, כמו ערכת ההתנסות לעור בוגר, או ערכת ההתנסות לעור שמן. כל ערכה מכילה דוגמאות מוקטנות של סדרת מוצרים שהשימוש בהם מומלץ לטיפוח משולב: קרם לילה, קרם יום, סרום וסבון פנים.
בנוסף, ניתן להרכיב ערכת התנסות לבד: פשוט בוחרים ארבעה מוצרים מוקטנים מהרשימה ומרכיבים לבד את הערכה.
אז הזמנתי שתי ערכות: האחת: ערכת טיפוח לעור בוגר, המכילה את המוצרים קרם יום נץ החלב, קרם לילה הדסים, סרום זרעי אתרוג וקרם עיניים תלתן. השניה, בהתאמה אישית, מכילה את המוצרים: סבון פנים, קרם הגנה, עוד דוגמית של קרם העיניים ושמפו יערת הדבש.
לקחתי את המוצרים לחדר הכושר, ואני חייבת להגיד שאני די מרוצה. הסבון מאד עדין, לא מקציף ויש לו ריח מאד נעים. הסרום קצת פחות מוצלח: הוא שמן מאד, ולא נספג. זה בעצם כמו למרוח שמן על הפנים. זאת עד היום הבעיה של כל הסרומים הטבעיים שנתקלתי בהם. מצד שני, אם זה אומר שהמרקם הנעים של הקרמים התעשייתיים הוא תוצאה של תהליכים כימיים שונים ומשונים ששומר נפשו ירחק מהם, אז אני מוכנה להתרגל גם לחווייה הזאת. בכל מקרה, גם לסרום יש ריח פרחוני מאד עדין ונעים.
להבדיל מהסרום, קרם העיניים וקרם הפנים הם בעלי מרקם הרבה יותר קטיפתי, ולא שמן. קרם הפנים בעל מרקם יבש, וקצת גרגירי, קצת כמו של גבינת שמנת. זה מוזר בהתחלה, אבל אחר כך מתרגלים וזה די נעים.
המנצח הגדול מבחינתי זה קרם ההגנה, שמוגדר כ-SPF 15. בהתחלה כשמרחתי אותו, קצת נבהלתי: הוא מאד אטום ומשאיר שכבה לבנה על העור. זה לא היה כל כך לעניין, בהתחשב בזה שהייתי אמורה להמשיך בשגרת האיפור ואז לצאת לעבודה, אבל מסתבר שאם מורחים שכבה דקה, לאחר כמה שניות זה נספג בעור.
בשורה התחתונה, כמו שאתם כבר מבינים: יש לי דרישות די צנועות מתכשירי הטיפוח שלי: הם צריכים להיות עם ריח טוב, ומרקם נעים, ובלי הפתעות. התכשירים האלו עוברים את מבחן הריח והמרקם, ואף את השבוע ללא הפתעות. אני משתמשת בהם כבר שבועיים – ועור הפנים שלי מאוזן ונקי – שום פצעון לא פרח לו, והכל שקט. בנוסף, להבדיל ממוצרים קוסמטיקה טבעית אחרים שאני מכירה, למוצרים של ערוגות הבושם יש ריח מאד עדין ונעים, ולא ריח עשבוני חזק וחריף.
המוצרים הם טבעיים ואורגנים, ללא פרבנים ומרעין בישין אחרים, וכמובן כמובן לא מנוסים על בעלי חיים.
בשורה התחתונה – מומלץ בחום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *