השוק של סטייל-גורו

ידידי הוותיק ארז, שהוא אושיית אפנה בפני עצמו, טוען שהדבר היחיד שמחזיק את סבתו בת ה-100 בחיים, הוא הרשעות שלה! לפי סיפוריו היא תמיד הצטיירה לי כפולניה האולטימטיבית: מרת נפש, מתלוננת סדרתית, בעלת לשון חדה כתער. עם אחת ממרגליות החכמה שלה אני אישית מאד מסכימה: להתלבש טוב ולהתלבש רע – עולה אותו דבר.
לכן, למרות שאני מודה שחלק מהמלתחה שלי מורכב מפריטי לבוש שעלו הרבה יותר מדי, ובמבחן ההיסטוריה לא בטוח שהצדיקו את זה, החלק השני שלה מאזן את זה עם פריטי לבוש ואקססוריז שעלו גרושים, או לא עלו בכלל. המקור העיקרי לחלק מהדברים האהובים עלי ביותר הוא בוטיק שוקי – כלומר – השוק של ראש העין. לפעמים אני עושה גם גיחות לשוק הכרמל, או אפילו לשוק הפשפשים. אגב, דווקא שם, בפעם האחרונה שהייתי, לא הצלחתי למצוא כלום, שזה נדיר. לעומת זאת, בשוק הקטן הצמוד אליו רכשתי שרשרת ממש מדליקה ב-30 ש"ח מאיזה גיברת שנשבעה לי שזאת "עבודה יד!".
אבל זה עוד כלום לעומת שוק החלפת הבגדים של סטייל גורו.
סטייל גורו זאת מעצמת סטיילינג בהנהגת הצמד איילת פסטרנק ורביד מנשה – שתי סטייליסטיות תותחיות – גם יפות, גם אופות, וגם מוכשרות כמו שדות. ביחד הן מפעילות בית ספר לסטיילינג והמון המון מיזמים מדליקים. בנוסף, פעמיים בשנה הן יוזמות ומתפעלות את שוק החלפת הבגדים השווה ביותר בעיר. הרעיון מאד פשוט: אוספים ואוגרים את כל הבגדים השווים שאנחנו לא לובשות. ביום הארוע מעמיסים את השקים הכבדים וגוררים אותם אל מקום הארוע, משלמים דמי כניסה סמליים, תולים את הבגדים – וזהו. פשוט קוצרים את הבגדים השווים ביותר שהביאו הבנות האחרות. התנאי היחידי – אסור להביא שמאטעס. רק דברים טובים ואיכותיים, נקיים ובמצב לבישה מצויין.
השוק האחרון התקיים לפני שבועיים באלנבי. הפעם היו לי המון בגדים ממש נפלאים, שלרוע המזל – גדולים עלי. מי אמר שלרזות אין גם חסרונות? למרות שאת המחיר הזה אני אשלם בלי היסוס, מה גם שהרווחתי את הבגדים הנהדרים הבאים – שהם אפילו במידה שלי:
טוניקה צבעונית ומכנסיי קורדרוי – שוק החלפת בגדים
blog1
חולצת שיפון משוק החלפת הבגדים מעל גופיה צהובה וחצאית מהוניגמן
blog2
חולצת כותנה משוק החלפת הבגדים, שרשרת משוק החלפת בגדים קודם, מעל גופיית סבא מהשוק, החגורה של דזיגואל, שרשרת – בוטיק שוקי (כלומר שוק ראש העין) ומכנסי ג'ינס של גולף
blog3
חולצה – מארק קיין, שרשרת – בוטיק שוקי, מכנסיים – שוק החלפת הבגדים, מגפיים – מרקו
blog4
חולצה – רנואר – מכנסיים – סקיני בגזרה נמוכה משוק החלפת הבגדים – במקור קסטרו, נעליים – חרושות ועתיקות משופרא.
blog9
שילוב נוסף של חולצת השיפון עם מכנסיי הקורדרוי. צמיד – שוק הכרמל, נעליים – לי קופר (100 ש"ח!)
blog5
שילוב נוסף של המכנסיים, עם סריג משוק החלפת הבגדים וצעיף מקאסידי סטודיו
blog7
ועם חצאית ג'ינס של רנואר
blog8
חולצה – שוק החלפת הבגדים, חצאית – לי קופר, שרשרת – "עבדה-יד!" השוק לייד שוק הפשפשים, נעליים – 9 West
blog6
ושילובציה אחרונה: חולצה – מארוע החלפת הבגדים הנזכר לעיל, עם מכנסי הכוניפה החדשות שלי בתפקיד אורח, וסנדלים עתיקות וחרושות להפליא של רנואר.
20140526_072612

3 תגובות על “השוק של סטייל-גורו”

 1. תתחדשי, אחלה מציאות!
  וכל הלוקים ממש מקסימים ומיוחדים.

  בעניין מפגש ההחלפות עצמו אני תמיד תוהה: הצטברה לי ערימת בגדים שאני לא לובשת – כאלה שבמצב טוב מאוד, מעט נקנה במקור אצל מעצבות שונות – הבעיה שאת רובם אני לא לובשת כי הם כבר ממש לא עדכניים בעיניי (זה לא וינטג', פשוט דברים שהיו באופנה לפני 6 שנים נניח). בקיצור התהייה האם לגיטימי להביא דברים כאלה שהם שלמים ולבישים רק מיושנים בסגנון?

 2. * אני שואלת כי אני רואה שהפריטים שעלייך נראים כדברים עדכניים שנקנו בשנים האחרונות, אז בעצם אני סקרנית מה הטווח של הדברים שמביאים…

 3. הי ש,
  אני מודה שאני די חלשה בטרנדים עכשויים, ובד"כ הקריטריונים שלי לא כוללים בהכרח פריטי לבוש עדכניים. הפריט הכי ישן בארון שלי היא שמלה ארוכה שנקנתה לפני 20 שנה במשביר לצרכן ז"ל, ואני מתה עליה ולובשת אותה המון.
  במפגש האחרון היו בין הפריטים שמסרתי לפחות שניים שגילם היה יותר מ-5 שנים, אבל היו במצב מעולה.
  אז בעיניי החוקים היחידים למסירת בגד הם שהוא חייב להיות במצב מעולה! אם הוא אפנתי או לא, בעיניי לא רלוונטי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *