פלטת Naked של Urban Decay

היום סוף סוף נחתה בתיבת הדואר שלי ערכת הצלליות עם הבאז הכי גדול בעולם: Naked של חברת האיפור Urban Decay.

כבר כמה חודשים אני מפנטזת עליה ורודפת אחריה בכל רחבי האינטרנט. מסתבר שהערכה הזאת, שיצאה ב-2009 לדעתי, הפכה להיות הגביע הקדוש של כל מכורות האיפור באשר הן. עד כדי כך שמייד קפצו האנשים הטובים בחברת אורבן דיקיי ויצרו שתי ערכות המשך Naked2 ו-Naked3, ואחר כך גם את Naked Basic, וכיוצא באלו מוצרים רבים המכילים את המילה Naked, והשאר היסט(ו)ריה.
הפוסט הזה למשל, מצטרף לבערך רבע מיליון פוסטים אחרים של בלוגיות ברחבי הרשת, בעלי נושא זהה, הרי הוא: "Naked סוף סוף הגיעה!" אני אישית קראתי עליה בבלוג של מכורה אחרת (בפוסט שהנושא שלו היה, מן הסתם – "יששש! היום סוף סוף הגיעה אלי פלטת ה-Naked!")
מיותר לציין, שכן הדבר מובן מאליו, שאין להשיג את הערכה הנדונה בארצנו הקטנה, בעד שום הון שבעולם. יש מספר חנויות אונליין שמואילות לשווק לאזור ספר זה, ואף מתכבדות להציע משלוח בחינם, אך לרוע המזל הערכה לעולם לא קיימת שם במלאי (חוץ מביום שלישי ה-18 בפברואר, החל מחצות ועד 7 בבוקר, בדיוק בזמן שאני ישנתי את שנת היופי שלי). אי לכך, נאלצתי לתת למקשים ללכת במקומי, ולאחר מחקר מעמיק, הצלחתי סוף סוף למצוא, בתוך ערימת הזיופים בכל צבעי הקשת, שמוצעת ב-Ebay, ערכה ממשפחה טובה, אצל מוכרת בעלת מוניטין ללא רבב ובמחיר הוגן.
אז איפה היינו? ובכן – נחתה ה-Naked בארץ הקודש, ואני מייד התחלתי לחקור אותה.
20140314_112044.resized
לא אפרט על העיצוב והמראה, זה כתוב בכל מקום, אז תלכו לחפש. רק אציין שהפלטה מכילה 12 צבעים ומברשת איפור מקצועית. היא מגיעה עם דוגמית של פריימר לעיניים שגם הוא כנראה נחשב לשוס היסטרי. אז ניגשתי ישר לפתוח את הקופסה. בשלב הראשון, בחרדת קודש (בכל זאת אנחנו מדברים קצת על הגביע הקדוש) מרחתי קצת מכל דבר על היד. נחמד מאד. הלאה, לעיניים. התחלתי לבדוק איך נראים הצבעים השונים על העיניים שלי. מהר מאד הבנתי שאנחנו מדברים פה על ליגה אחרת. כפי שכולן טוענות: הצבעים מאד עשירים בפיגמנט, ונמרחים ממש בקלות. מה שרואים זה מה שמקבלים, כך שצריך להזהר ולהניח ממש בעדינות. הנסיון הראשון שלי היה די עגום: הכל נמרח, ולא הצלחתי ליצור שילוב צבעים מעניין. אז החלטתי שזה הזמן ל- RTFM, כלומר Read the fucking manual, והתחלתי לחפש מדריכים ברשת. ברור שיש המון, אז אחרי שקראתי כמה, הגעתי לשילוב שנראה לי עובד. אני שמחה לשתף אותו כאן, ומקווה שיעזור למישהי, ביחוד בהתחשב בעובדה, שזה כנראה הולך להיות עבודת המחקר הראשונה במדעי ה-Naked בעברית.
מתחילים:
לפני הכל – מניחים כמובן פריימר על כל הפנים ומייקאפ. בשלב הזה, עדיין לא מניחים קונסילר – זה טיפ גאוני של אחת מאלו שצפיתי בטיובים שלהם היום. תיכף תראו למה.
מניחים את פריימר העיניים, שמגיע יחד עם האריזה, בעדינות על כל שטח העפעף העליון ומטשטשים.
בשלב הבא, לוקחים מעט על המברשת מהצללית בשם naked (…), ומורחים על כל שטח העפעף העליון. הצבע שלה בערכה נראה כמו חום מאד בהיר, אבל על העין היא יותר שקופה. היא תשמש כצללית בסיס לכל מה שיבוא מעליה.
השלב הבא: צללית העונה לשם Buck – בצבע חום בהיר יותר אטום.
בשלב זה אני חייבת לפרגן לארבן דיקיי: הרעיון של לקרוא לצלליות בשמות היה ממש במקום. למרות שהשמות שלהן קצת מוזרים (טוב, למה אפשר לצפות מאנשים שקוראים לעסק שלהם "רקבון עירוני"), אבל עדיין, זה בהחלט יעיל.

האתר Feelunique.com שולח לישראל, אבל לא את ערכת ה-naked. עדיין, מאד מתחשב מצידם לאפשר תצוגה בעברית! יחד עם זאת, אם להתקטנן - התרגום הנכון יהיה רקבון עירוני

האתר Feelunique.com שולח לישראל, אבל לא את ערכת ה-naked. עדיין, מאד מתחשב מצידם לאפשר תצוגה בעברית! יחד עם זאת, אם להתקטנן – התרגום הנכון יהיה רקבון עירוני


את Buck מניחים בעדינות בזווית החיצונית של העין ומטשטשים מעט מאד לכוון הקפל וקו הריסים.
מעל Buck מניחים את Dark Horse שהוא חום יותר כהה, ומטשטשים בשטח קצת יותר גדול לכוון השקע וקו הריסים. מניחים מעט מעל לשקע. הרעיון הוא לשים צבע על צבע ולטשטש.
עכשיו מניחים את Creep, שהוא שחור עם קצת שימר, על קו הריסים העליון, ומטשטשים בזוית החיצונית של העין לכוון השקע. עם הצבע הזה צריך ממש להזהר. הוא מאד חזק. האמת שאפשר להשתמש בו פשוט בתור אייליינר.
באמצע העפעף מניחים צבע בהיר מוזהב עם שימר, ששמו בישראל הוא Half baked
בפינה הפנימית של העין מניחים את הגיברת Virgin, שכשמה כן היא: לבנבנה, ורדרדה ככלה ביום חופתה. מניחים כמובן גם קצת מתחת לגבה, ומטשטשים.
הצלליות הן מאד אבקתיות, אז רצוי לנער את המברשת לפני שמניחים את הצללית על העין. אבל גם אחרי כל זה, יש סיכוי שחלק מהאבקה יצליח לחבור עם כוחות האופל שמתחת לעיניים שלי, או בשמן היותר נפוץ – הכהויות. לכן, זה הזמן לעבור בעדינות עם מקל צמר-גפן ומעט מסיר איפור ולהסיר את הפירורים. זה הזמן גם להודות לזאתי שעפה על עצמה (טוב, אז מה אם את קצת דומה לאנג'לינה. תנוחי) מהמדריך השני למדעי ה-naked, שבזכותה עוד לא מרחתי שם קונסילר, כי את זה אני הולכת לעשות עכשיו. מה תגידו על זה, אה?
ועכשיו, אחרי שהכל נקי ויפה, מניחים קצת Creep גם בחלק התחתון של העין בחלק החיצוני של קו הריסים התחתון. עוברים איתו שוב גם בחלק העליון ומחזקים את מה שעשינו קודם. וכמובן, מטשטשים, מטשטשים, מטשטשים.
20140314_155041.resized
וזהו! עכשיו אפשר להניח איי ליינר ומסקרה, ולהיראות פגז!
אם אתם עדיין לא מרוצים, אז הנה המדריך המקורי.
20140314_160219.resized
והנה עוד מדריך, של אחת הוולוגריות (vlogger מלשון video blog) היותר חמודות ומצחיקות שיצא לי לפגוש ברשת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *