מראה מגדילה

בימי הסלט שלי תמיד תהיתי בעניין נשים מבוגרות, שמסתובבות עם שכפ"צ על הפנים – שכבה עבה של טיח, שנסדקת על כל קמט, ומעליה איפור עיניים ססגוני בצבעים עזים. היה לי קצת עצוב בשבילן. איך זה שאין להן טיפת ביקורת עצמית? עכשיו אני מתחילה להבין, שלפחות חלק מהנשים הללו נורמטיביות לחלוטין, רק שהראייה שלהן כבר התחילה להתדרדר. כנראה שהראיה הנחלשת היא חלק ממלחמת ההשרדות שלנו בתור מין. אנחנו מתחילים לראות קצת מטושטש, ופשוט לא מודעים לזה שנוסף לנו איזה קמט חדש (או אם להיות תקינים פוליטיים: קמטוט), או כתם פיגמנטציה חדש. אולי עדיף ככה.

הצרה כאמור מתחילה כשמסתבר שהגיע הזמן למרוט גבות, או כשצריך להתאפר.
וכך, נוסף לנו עם הגיל עוד אתגר חדש: איך מתאפרים ומסדרים גבות עם משקפיים? ומסתבר שבשורה התחתונה זה לא ממש אפשרי.
בזמן האחרון, זה הפך להיות ממש סיפור, אלא שאז, לפתע, חל מהפך בחיי. וכמובן שאת התודה והברכה אני חייבת לחדר הכושר. אין ספק שביקור במקום הזה תורם רבות לבריאותי. בפעם האחרונה שהייתי שם, לאחר האימון והמקלחת, כרגיל כמו בכל בוקר, העטיתי עלי את מיטב מחלצותי, נעמדתי לייד שורת הכיורים, עם תיק האיפור שלי, וכמו בכל בוקר קיללתי לי בשקט את מי שתכנן את המלתחות, כך שהתאורה לייד המראות לא מספיקה.
לפתע מה רואות עיניי? את מה שעמד שם כל הזמן, לפחות בארבע השנים האחרונות, או לפחות מאז שהתחלתי להתאמן במכון: על מוט מכוונן לייד המראה, תלויה לה מראה עגולה דו צדדית. זה היה הרגע שבו נפל לי האסימון: הנה הפתרון לכל בעיותיי.
כוונתי לי את המראה לזווית האופטימלית מבחינת תאורה, ומאותו רגע חוויית האיפור שלי השתדרגה פלאים. לא רק זה שאני רואה מה אני עושה בבירור רב, אלא שגם יש לי תירוץ להכנס גם היום לסופרפארם!
ואכן, בדרך לעבודה, סרתי לסניף הסופרפארם הקרוב למשרד ורכשתי שם מראה מגדילה. Life – המותג של סופרפארם, מציע שני סוגים: האחת – מראה דו צדדית מתכווננת על כן, שאפשר להעמיד על שולחן האיפור. מראה זאת מגדילה פי 5. הסוג השני הוא מראה בצד אחד, המגדילה פי 7, שניתן להצמיד אותה לקיר חלק או לחרסינה, בעזרת עיגולי ואקום שמותקנים בצידה השני. מייד רכשתי אותה. באותו ערב הצמדתי אותה אל המראה חדר האמבטיה – ועליתי ברמת החיים. אם האיפור שלי נראה טוב במראה הזאת, אני יכולה לצאת מהבית בלב שקט.
מחיר המראה 91.80 ש"ח – ציוד חובה לכל מתאפרת מתבגרת. אזהרה: לא לבעלות לב חלש. אתן – תתכבדו ותרכשו את זאת שמגדילה רק פי 5, ותגידו תודה שחסכתי לכם תיאורים ציורים של איך נראים פנים של אדם במיקרוסקופ.
20140307_074347

2 תגובות על “מראה מגדילה”

  1. אני פריק של המראות האלה. אמנם אין לי אחת בבית אבל בכל פעם שאני נכנס לאיזה סופר-פארם או הום-סנטר אני נתקע על יד המראות האלה 10 דקות לפחות, בודק בדיוק איך נראה זקיק של זיף בסנטר ובאף. פשוט מהמם. חובה בארון הספרים של כל בית יהודי.

    מה שכן, בגלל ההגדלה הן יוצרות עיוות שעושה כאב עיניים די מהר.

    ויופי שחזרת לכתוב!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *