ארוחה לטבעונים עם ביצים

אני ממש משתדלת להיות טבעונית, אבל לפעמים זה לא כל כך מסתדר. למשל, כשליאור הצליח לשכנע אותי שכדי לקבל מספיק חלבון מאיכות טובה, לא יהיה לי מנוס מאשר לאכול ביצה ליום. בנוסף, אמר, אם יהיה לך מצב לאכול גם דג […]

אני ממש משתדלת להיות טבעונית, אבל לפעמים זה לא כל כך מסתדר. למשל, כשליאור הצליח לשכנע אותי שכדי לקבל מספיק חלבון מאיכות טובה, לא יהיה לי מנוס מאשר לאכול ביצה ליום. בנוסף, אמר, אם יהיה לך מצב לאכול גם דג בצהרים – זה בכלל יהיה מצויין.
אז החלטתי להתפשר. בשר וחלב – לא בבית ספרינו. אבל ביצה… קל מאד לשבור אותי. ממילא ביצים זה הדבר שאני הכי מתגעגעת אליו.
אולי פעם עוד אצליח לשכנע את המפקד להקים לול בחצר. אבל בינתיים, נסתפק בביצים מהסופר.
אז ביום שבת שעבר בעודי משנעת ערימה של ביצים מהמקרר, כדי להכין מהם תחמושת לשנביצים של כל השבוע, נפלה ביצה אחת והתפצחה לה על הרצפה.
מה רבה הייתה עוגמת נפשי, אבל מייד הבנתי – שלא יקום ולא יהיה. הביצה הזאת לא סתם נחמסה מהתרנגולת. לפח היא לא תגיע.
אספתי אותה מהרצפה, אל תוך קערה. את הקליפות זרקתי, והטלתי על הכלבה לסיים את מלאכת הנקיון. לכל אלו שמתפלצים עכשיו מחוסר ההיגיינה אציין שהרצפה נשטפה חצי שעה לפני כן. בנוסף, אפנה אתכם אל מחקר שהתפרסם לאחרונה. מסקנות המחקר הצביעו באופן ברור על כך שאפשר לאכול אוכל מהרצפה, תוך 15 שניות מהרגע שבו הוא נחת עליה. בנוסף, אוסיף ואומר שחונכתי במשפחה שמאז ומעולם דגלה בחיזוק המערכת החיסונית, ושעוד בבית סבתי היה מותר לאכול מיני מזונות שנפלו על הרצפה, כי כפי שהיא הייתה אומרת תמיד: "אין שום בעיה עם זה. הרצפה אצלי נקיה."
עכשיו נותר לי רק לחשוב על מתכון יצירתי. נזכרתי שליאור פעם נתן לי מתכון שהיו מעורבים בו ביצה, דייסת קוואקר ומיקרו, אבל בשום אופן לא הצלחתי למצוא אותו. חיפשתי גם בגוגל, אבל גוגל היה מסוייג והטיל ספק בהתכנות של מאכל כה מוזר. אז החלטתי לאלתר:
שאריות ביצה
3 כפות קואקר
1 כפית סילאן
1 כף מים
לחמם במיקרו ל-1.5 דקות.
זאת הייתה התוצאה:
quaker1
אני מודה שזה נראה לא משהו, אבל באופן מפתיע – זה היה ממש טעים!
"נכון טעים?" אמר ליאור, כשסיפרתי לו את זה. "זה כמעט המתכון הנכון. את גם יכולה להוסיף לזה טחינה וקצת גרנולה," התלהב. "זה יוצא סוף הדרך!"
אז ניסיתי לייצר גרסה משופרת. ההבדלים העיקריים הם שהביצה לא עברה דרך הרצפה (בדקתי, וזה ממש לא משפיע על הטעם) ושהצילחות יותר מוצלח.
עכשיו זה גם טעים וגם נראה טוב:
quaker2
בתיאבון!